PROGRAMA DE FESTEJOS

DIMARTS, 23 D’ABRIL

A les 15’30 h., primer dia del CONCURS DE MILACRES en el Saló d’Actes de l’O.N.C.E. (Gran Via Ramón i Cajal, 13), en el següent orde: Altar del Mercat - Altar de Meliana - Altar del Mocadoret - Altar d’Almàssera - Altar de Russafa.​

DIMECRES, 24 D’ABRIL​

A les 15’30 h., en el Saló d’Actes de l’O.N.C.E., segon dia del tradicional CONCURS DE “MILACRES” en el següent orde: Altar del Tossal - Altar de Chirivella - ALTAR DEL CARME - Confraria de La Canyada - Altar del Pilar.​

El nostre Altar enguany representarà el milacre inèdit titulat “L’AUCA DE SANT VICENT FERRER” recull de textos de diversos autors sobre la vida del sant adaptats per VICENT ORTEGA I MIRALLES en el següent repartiment:​

Sant Vicent: Guillem Borrego i Monforte​

Oremus: Guille Villena i Romero​

Paternostorius: Rubén Hernández i Rodrigo​

Sibila: Aitana Miralles i López​

Guillem Ferrer: Rubén Arcas i Larios​

Constança Miquel: Carla Oliver i Díaz​

Ramoneta d’Encarroç: Mireia Casasús i Guitart​

Jaume:  Jorge Palanca i Chacón​

Duquesa - Assistenta: Candela Palanca i Chacón​

Rosa i Dona 4: Sara Aviñó i Navarro​

Colasa i Poble: Alba Arbiol i Lázaro​

Tàrsila i Veïna 1: Carla Simarro i Marzal​

Veïna 3 i 4: Marina Escudero i Vanaclocha​

Veïna 2 i Dona 2: Claudia Flores i García​

Jurat 1: José Miralles i Soriano​

Jurat 2: Raül Miralles i Soriano​

Ampar i Dona 3: Jara Miralles i Soriano​

Fra Lluc: Marc Sánchez i Agüera​

Chiquets i Gent del poble: Llucia Arcas i Larios​

   Mireia Llop i Chicote​

   Marta Loro i González​

   Adam Sanchis i Trinidad​

   Sol Sanchis i Trinidad​

Director: Vicent Ortega i Miralles​

A les 21’30 h., trasllat de les Images de SANT VICENT FERRER, provinents del domicili dels Clavaris Majors, continuant provessonalment per: plaça del Portal Nou, on s’unirà una DANSÀ en la colaboració de la Federació de Folklor de la Comunitat Valenciana, continuant per Salvador Giner, Museu, plaça del Carme, a la Parroquia de la Santíssima Creu entonant-se a continuació els gojos al Sant.​

En finalisar, els asistents seràn obsequiats en una degustació de PAELLA valenciana, oferides per HERMANDADES DEL TRABAJO.​

DIJOUS, 25 D’ABRIL​

A les 15’30 h., tercer dia del CONCURS DE MILACRES en el Saló d’Actes de l’O.N.C.E., en el següent orde: Altar del Mercat de Colón - Altar de Riba-roja - Altar de la Pila Baptismal - Altar de la Mar.​

De 17 a 20 h., repartició de BESCUITS als abonats (plaça Santa Creu, 2).​

A les 20 h., PRIMER DIA DEL TRIDUO, en Missa en sufragi de N’AMPAR QUILES I REAL.​

A continuació, benedicció i imposició de les medalles acreditatives als nous membres de l’Associació.​

DIVENDRES, 26 D’ABRIL​

De 17 a 20 h., repartició de BESCUITS als abonats (plaça Santa Creu, 2).​

A les 19 h., en la sede de Lo Rat Penat, se donaràn a conèixer els premis del Concurs de Milacres.​

A les 20 h., SEGON DIA DEL TRIDUO, en Missa en sufragi de la FAMILIA AÑÓN I BAYLACH.​

A les 21’30 h., nomenament dels “VICENTINS D’HONOR”.​

DISSABTE, 27 D’ABRIL​

A les 12 h., XXXVIII Concurs Infantil de DIBUIX en la plaça del Carme.​

A les 17’30 h., en la plaça de la Mare de Deu de Valéncia, representació del milacre que haja obtingut el PRIMER PREMI en el concurs de milacres, i entrega dels PREMIS als distints altars. ​

A les 20 h., TERCER DIA DEL TRIDUO, en Missa en sufragi dels difunts de la nostra Associació.​

DUMENGE, 28 D’ABRIL​

A les 12 h., MISSA SOLEMNE, en llengua valenciana, en acompanyament musical del COR DE L’UNIVERSITAT CATÓLICA i sermó per part del P. Juan Mengual i Moll op.​

A les 20 h., PROVESSÓ GENERAL, que des d’el Temple Parroquial recorrerà el següent itinerari: plaça del Carme, carrer Roteros, plaça dels Furs, carrer Serrans, plaça Manises, carrer Cavallers, plaça Sant Jaume, carrer de d’Alt, carrer de Sant Tomeu, plaça de l’Arbre, carrer Pintor Fillol i plaça del Carme, fins aplegar a la Parroquia de la Santíssima Creu.​

A continuació, representació del milacre inédit “L’AUCA DE SANT VICENT FERRER”.​

DILLUNS, 29 D’ABRIL​ - FESTIVITAT DE​ SANT VICENT FERRER​

A les 11 h., OFRENA DE FLORS colectiva en la Casa Natalicia del SANT.​

A partir de les 17 h., representació de “MILACRES” en la plaça del Carme.​

A les 18’30 h., concentració dels membres de l’Associació per a acudir a la PROVESSÓ GENERAL des de la Seu.​

A les 23 h., representació de l’últim milacre, i al finalisar el mateix, es baixarà l’Image de SANT VICENT FERRER, traslladant-se a continuació al domicili de les Clavariesses Majors Entrants NA CONCHÍN DARIJO I FRONTERA i chiqueta MARTA LORO I GONZÁLEZ.

Los actos y horarios pueden sufrir variaciones por decisión de la Asociación organizadora.